zdjęcie Autora

Zasady publikowania w Tarace
Dlaczego warto pisać do Taraki? Wskazówki praktyczne, dla Autorów i przyszłych Autorów

Zob. niżej: Wskazówki praktyczne
Pomoc, wskazówki i zachęty dla autorów publikujących w Tarace. Także dla autorów snów
Zasady pisania komentarzy » - o komentowaniu artykułów


Dlaczego warto pisać do Taraki?

Dlaczego warto pisać do Taraki, publikować swoje teksty w Tarace?

* W Tarace twoje teksty będą czytane!

Taraka jest prawdopodobnie najpopularniejszą, najczęściej odwiedzaną polską witryną z dziedziny duchowego rozwoju i duchowych poszukiwań (i innych tarakowych tematów). Codziennie ma od 4000 do 8000 wejść. Powiadomienia o nowościach są rozsyłane e-mailem do 4500 abonentów. To sprawia, że publikując swój tekst w Tarace masz gwarancję, że będzie on czytany i, co więcej, trafi do tych właśnie ludzi, którzy na taki tekst czekają. Że trafi w odpowiednie ręce. Ktoś mógłby powiedzieć: "Przecież wystarczy, że mój tekst opublikuję na moim blogu!" - No tak, ale doświadczenie uczy, że wychowanie sobie odpowiednio dużego, chętnego i świadomego grona czytelników własnego blogu trwa długo i może zająć kilka lat, podczas których może ci zabraknąć cierpliwości, by na to czekać... Pisząc do własnego bloga możesz być widziany przez kilkanaście osób. Jeśli napiszesz do Taraki, twój tekst zobaczy kilka tysięcy czytelników. To jest przecież inna jakość.

Drugi powód, dla którego warto pisać do Taraki:

* Taraka gwarantuje twojemu tekstowi wysoką jakość otoczenia!

Wartość tekstu zależy nie tylko od niego samego, ale także od jego otoczenia, tzn. od tego, w otoczeniu jakich tekstów on występuje. Wartościowe dzieło wrzucone pomiędzy teksty zdawkowe lub wręcz śmieciowe, albo pomiędzy teksty na inny temat, albo należące do innego dyskursu (np. tekst filozoficzny między komentarzami sportowymi) - traci na wartości. Teksty Taraki są dobrym otoczeniem dla Twojej wypowiedzi!

Trzeci powód: w Tarace jest starannie zaprojektowany sposób komentowania artykułów. Już sama automatyka jest przyjazna dla rzetelnych Czytelników, a odporna na głuptasów. Dbamy o poziom naszych komentarzy! Czyli...

* Publikując się w Tarace nie narażasz się na atak idiotów!

Gdyż niestety, autor piszący w swoim blogu, a także w popularnych blogowiskach lub w serwisach, natychmiast naraża się na to, że zostanie skonfrontowany z trollami, dowcipnisiami, złośliwcami, fanatykami, nawiedzeńcami lub autorami niekompetentnymi, którzy zwykle pierwsi piszą w takich dopiskach.

*W Tarace możesz brać udział w rzeczowych dyskusjach.

Masz możliwość publikowania artykułów. Możesz pisać komentarze.
Ponadto:

* Pisanie do Taraki bywa początkiem osobistych znajomości z innymi Autorami i z Czytelnikami Taraki!

Taraka jest nie tylko witryną: ma swoje przedłużenie w realu. Autorzy Taraki, przynajmniej niektórzy, ale tworzący centrum tej społeczności, znają się, przyjaźnią i spotykają, i to nie tylko na gruncie intelektualnym i wirtualnym, ale także w realu na wspólnych warsztatach, w tym: warsztatach Twardej Ścieżki. Taraka opiera się nie tylko na myśleniu i pisaniu na tematy rozwoju duchowego, ale i na praktykowaniu tego. Autorzy Taraki tworzą krąg praktyków kilku duchowych dróg i zapewne także dla Ciebie może się okazać atrakcyjne dołączenie do tego kręgu.


Wskazówki praktyczne

1. Tekst zamieścisz przy pomocy edytora na stronie "Publikuj". Link ten jest w górnym menu na każdej stronie Taraki. W tym edytorze także możesz dołączyć ilustracje - pliki graficzne. Następnie Twój artykuł zostanie zakceptowany (lub nie) przez Wydawcę i od momentu akceptacji jest widoczny w Tarace.

2. Teksty powinny być wyczyszczone z błędów, gdyż redakcję i korektę tekstów robimy w miarę możliwości i liczymy na to, że o poprawność tekstu zadba sam Autor.

3. Autorzy Taraki publikują swoje teksty jawnie, tzn. podpisują je imieniem i nazwiskiem. W szczególnych przypadkach, kiedy np. pisanie do Taraki mogłoby zaszkodzić autorowi w karierze, zgadzamy się na podpisanie pseudonimem, który jednak powinien wyglądać jak "pen-name", tzn. inne (przybrane) imię lub nazwisko. Powinno to być stale to samo imię i nazwisko, nie że autor skacze z pseudonimu na pseudonim. W Tarace nie używamy "nicków", prócz paru wyjątków i raczej następnych nie będzie. Wyjątkowo autor może używać nicku - wtedy, kiedy pod nickiem jest już znany, a z imienia-nazwiska nie. (Np. Doda mogłaby u nas publikować jako Doda.)

4. Copyright czyli prawo do kopiowania tekstu należy jednocześnie do Wydawcy Taraki (Wojciecha Jóźwiaka) i do Autora. Prawo do kopiowania ograniczone jest do publikacji w Internecie i na ewentualnych innych nośnikach elektronicznych. Znaczy to, że nikt oprócz tych osób nie może z własnej woli kopiować tekstu z Taraki na jakąkolwiek stronę sieci lub do innych nośników elektronicznych, w tym nie może tego tekstu przekopiować do blogu lub do forum. Uważamy to za piractwo i wykroczenie, i przeciwdziałamy temu. Ktokolwiek chciałby skopiować tekst z Taraki, musi uzyskać zgodę Wydawcy lub Autora. Od razu dopowiem, że Wydawca prawie zawsze na to się nie zgadza, uważając, że tekstom z Taraki lepiej jest w Tarace niż gdziekolwiek indziej. Z drugiej strony, Autor ma swobodę w zamieszczaniu swoich tekstów gdziekolwiek poza Taraką, choć będzie z jego strony uprzejme, jeśli zawiadomi o tym Wydawcę i skonsultuje z nim swój zamiar. Autor ma niczym nieograniczoną swobodę publikowania poza internetem, więc. np. na papierze.


Wojciech Jóźwiak

6 października 2008, aktualizowane 24 października 2013 i ostatnio15 grudnia 2017.Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)