zdjęcie Autora

07 sierpnia 2017

Wojciech Jóźwiak

Dyskusja o aniołach i in.

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: aniołymetaforamity narodowe

Przenoszę tutaj komentarze zamieszczone wpierw pod tekstem "Ośmioro astro-aniołów".

Pod tamtym tekstem upraszam wpisywać tylko takie uwagi, które odnoszą się do astrologii lub astro-historii i nie rozpraszają Czytelników poruszaniem spraw niezwiązanych.

Przyznaję, że tamten tekst jest trudny i wielu wydaje się dziwny lub jajcarski, jednak został napisany serio. Oczywiście, komentarze do niego mogą być dowcipne, ironiczne, krytyczne lub wytykające błędy -- ale na miłość Astro-bogów -- niech trzymają się tematu!


komentarze

[foto]

1. Przepraszam ale zawsze... • autor: Jarosław Bzoma2017-08-06 17:48:28

Przepraszam ale zawsze chciałem zadać to pytanie.Wiem, że to pytanie prowadzące wprost do "Bzoma wyjdż z klasy" ale cóż, raz się żyje:Co znajduje się pomiędzy Aniołami albo pomiędzy heksagramami, znakami zodiaku czy kartami Tarota?
[foto]

2. A jak klaszczesz, • autor: Wojciech Jóźwiak2017-08-06 17:57:50

to gdzie jest dźwięk jednej, a gdzie drugiej dłoni?
(Podobno taki koan jest.)
[foto]

3. E tam. Wykręty... • autor: Jarosław Bzoma2017-08-06 18:58:45

E tam. Wykęty :) Dżwięk jest pomiędzy uszami :)
[foto]

4. Co pomiędzy aniołami? • autor: Wojciech Jóźwiak2017-08-06 22:40:02

Właściwie co miałoby być pomiędzy aniołami? Anioł jak anioł. Znaczy wysłannik. Skąd? Z góry, z nieba planetarnego. Zstępuje z planet na Ziemię i jako Anioł Poruszyciel porusza-inspiruje umysły ludzi. Przebywa jakiś czas, a przez to jest Eonem, czyli duchem epoki. Stare wyobrażenie animizmu bardzo okazuje się pomagają w zrozumieniu astrologii.
A co jest pomiędzy aniołami? Przestrzeń.
[foto]

5. Anioły są zagięciami,... • autor: Jarosław Bzoma2017-08-07 01:04:56

Anioły są zagięciami, splątaniami Nieprzejawienia zyskującymi  indywidualną świadomość, przestrzeń powstaje dopiero w momencie rozróżnienia na  ich  ’ja’ i ’nie ja’ w bezprzestrzennej i pozaczasowej Świadomości, zatem są tak naprawdę obiektywnie od siebie nieoddzielne. Oczywiście to tylko moja śniona wersja rzeczywistości.Już jednak Swedenborg zauważył, że ich hierarchie nie zstępują a hipostazują ponieważ traciłyby swoje parametry obniżając "poziom".W jakimś sensie jesteśmy zatem ich hipostazami albo ich hipostazy nas otaczają jako zakończenia rozgałęziających się tendencji którym dają początek sześcioskrzydłe Serafiny. Nie ma zatem czegoś takiego jak pomiędzy Aniołami. Innymi słowy Anioły płynnie przechodzą w siebie nawzajem :)
[foto]

6. Z symbolicznymi aniolami jest lepiej... • autor: Roman Kam2017-08-07 09:22:16

...dla osoby nie obeznanej z astrologią i która nie zamierza się nią zajmować (mogąc z niej korzystać). Podobnie w religii, jak sądzę - anioły to produkcja pod zamówienie, reakcja na popyt. Kto produkuje, się nie wypowiadam, żeby nie rozdrażniać. Bardziej argumenty Wojtka niż Jarka (Ach! Jakiż to nobilitujących kolegów można dorobić się w internecie...) mnie przekonują, bo oparte są o jakąś znaną mi materię. Astrologiczne teksty Wojtka traktuję jak wskazówki, bardziej bacząc na ostrzeżenia, niż zachęty. W moim obecnym, życiu codziennym (od Milanówka jakże odległym, a jednak podobnym) oznacza to, że skłonny jestem bardziej zaciskać pasa. Oceniam swoje zasoby materialne i szacuję, czy będą dla mnie w trudnej sytuacji dostępne. Moje anteny nastrojone są obecnie na tego rodzaju informacje. Signum temporis - sztuka staje się bezużyteczna, czy nawet bezwartościowa - nie wiem, kto tam czytuje oprócz mnie ten "Parkiet", ale wszystko jest w tym artykule powtórzone 3x :)

http://www.parkiet.com/świnki lepsze niż obrazy


  
[foto]

7. Anioły to metafory • autor: Wojciech Jóźwiak2017-08-07 09:46:40

i już. Jak w dialogu https://youtu.be/JGVOtZjtY-s -- "Tu jest pies pogrzebany. -- Jaki pies? Jajnik czy łyżew?" Czujesz?
[foto]

8. Chyba łapię... • autor: Roman Kam2017-08-07 10:48:46

... chodzi o to, że niektóre procesy zachodzą dopiero pod wysokim ciśnieniem i temperaturą?
[foto]

9. No tak Anioły... • autor: Jarosław Bzoma2017-08-07 11:45:39

No tak Anioły to metafory Serafinów, "niosące pomiędzy", inaczej hipostazy, niosące z głębi Świadomości. Metaforos brzmi nawet podobnie jak Lucyforos czy Christoforos :)
https://www.youtube.com/watch?v=qFLO0hfV0no

10. Ad. Anioł Odnowa • autor: Dune^^2017-08-07 22:41:10

Takie pierwsze skojarzenie, które wpadło mi do głowy podczas czytania: teraz poprosimy Frasyniuka o powtarzanie jak mantrę "Nie ma wolności bez solidarności" i mamy gotową skuteczną opozycję. :) 

11. Mnie tez pewnie każą wyjsć z klasy:)) • autor: Manna2017-08-07 22:56:48

ale na hasło "Kabaret Starszych panów" zareagowałam jak Pies Pawlowa:
http://blog.wirtualnemedia.pl/anna-mieszczanek/post/powracanie-ziemian5-starszy-pan-jeremi-z-blyskawicy

A że Anioły niosą z głębi Świadomosci - tak.
[foto]

12. Przybora • autor: Wojciech Jóźwiak2017-08-08 10:33:38

@Manna: Anty-ziemianizm komunistów bywał dziurawy. Jarosław Iwaszkiewicz, szlachcic notoryczny, nie dość że był literacką ikoną reżimu, ale po sąsiedzku z Milanówkiem miał swój dworek w Stawisku. Więc i przypadek Przybory nie aż taki dziwny.

13. Odpowiedzialabym Ci Wojtku • autor: Manna2017-08-08 12:41:59

ale że  nie wiem gdzie przerzucisz komentarz - nie zrobię tego. Korzystasz, rzecz jasna, ze swojego prawa jako administratora Taraki, jednak miewa to i takie konsekwencje.
[foto]

14. Co do Iwaszkiewicza... • autor: Jarosław Bzoma2017-08-08 18:59:36

Co do Iwaszkiewicza to mało się mówi o jego niechęci do  Jerzego Szaniawskiego. Iwaszkiewicz wiedząc o jego trudnej sytuacji materialnej , praktycznie wegetacji, wogóle mu nie pomógł mimo, że mieszkali nieopodal. Jerzy Szaniawski zmarł 16 marca 1970 ,we wrześniu 1977 spłonął doszczętnie jego dworek w Zegrzynku, zamieszkiwany przez wdowę po nim.

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)