zdjęcie Autora

27 kwietnia 2014

Jan Szeliga

z cyklu: Moja Twarda Ścieżka (odcinków: 80)

Zjazdy Taraki
Zjazdy autorów, czytelników i sympatyków Taraki w których brałem udział.

Kategoria: Twarda Ścieżka

« Pogrzeb wojownika Migawki z Rzepnika i Pietruszej Woli. »

Był rok 2004. Wojtek w tym czasie robił dość dużo warsztatów „Twardej Ścieżki”.  Ja też miałem już za sobą kilka warsztatów. Powstała wtedy potrzeba, aby się spotkać i tak bardziej na luzie porozmawiać ze sobą zarówno o praktykach warsztatowych jak też o innych ciekawych sprawach które referowali poszczególni uczestnicy.

Pierwszy taki zjazd odbył się na początku stycznia 2004r w Krzemionkach koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Tak się niefortunnie złożyło, ze pierwszy dzień tego zjazdu pokrył się z pierwszym dniem w mojej nowej pracy i niestety nie mogłem dostać urlopu aby być na zjeździe od samego początku. Zaraz po zakończeniu pracy pojechałem prosto na zjazd. Dotarłem tam w piątek późnym wieczorem. Na szczęście główne atrakcje miały rozpocząć się od soboty.

Z programu zjazdu na długo pozostały mi w pamięci „dzikie tańce” z zawiązanymi oczami które prowadził Edi Pyrek oraz opowieści o swojej podróży i doświadczeniach w Ekwadorskiej dżungli wygłoszone przez Andrzeja Pankallę.

Niestety nie zachowały się moich zbiorach żadne zdjęcia z tego zjazdu.


Drugi zjazd Taraki odbył się w Grzymku w dniach 18-21.03.2005r.

Tym razem wybrałem się na zjazd z moimi przyjaciółmi Łukaszem Łuczajem i jego żoną Sarah.

Do Seicento Łukasza wpakowaliśmy dodatkowo 5 dużych kamieni, które miały być użyte w szałasie potu. Na miejscu w Grzymku nie było kamieni, więc Wojtek poprosił aby uczestnicy zjazdu przywieźli po kilka kamieni ze sobą.

Droga mijała nam powoli a w okolicach Kielc zjechaliśmy z trasy aby zobaczyć małe miasteczko. Już nawet nie pamiętam jego nazwy. Pamiętam tylko że jak jechaliśmy pod górę to zaskoczyła nas dosłownie rzeka wody płynąca drogą. Woda pochodziła z roztopów i obawialiśmy się że może nas zmieść z drogi i ponieść z nurtem. Na szczęście kamienie które wtedy wieźliśmy okazały się zbyt ciężkie dla wody ;)

Po dojechaniu na miejsce okazało się że jest tam już wiele poznanych wcześniej przy innych okazjach osób.
Tak jak na poprzednim zjeździe wysłuchaliśmy kilku wykładów a w sobotę wieczorem odbyły się 2 szałasy potu. Jeden prowadziła Alina Michalik a drugi Wojtek Jóźwiak.Były też podróże przy bębnie i wykład Łukasza Łuczaja o dzikich roślinach jadalnych połączony z intuicyjnym ich rozpoznawaniem.

Czas szybko mijał i w niedzielę po południu udaliśmy się w drogę powrotną. Wieczorem byliśmy już w domu.


Trzeci zjazd Taraki odbył się w dniach 21-23.04.2006r w Domu Jogi w Ryni nad Zalewem Zegrzyńskim.Siedzieliśmy na dużej sali przeznaczonej do medytacji i jak zwykle słuchaliśmy różnych wykładów.

Tym razem było ich bardzo dużo.


Czwarty zjazd Taraki odbył się w dniach 3-5.10.2008r. W Brodkach k. Mińska Mazowieckiego.

Była to moja pierwsza wizyta w Brodkach. Później jeszcze wiele razy do Brodek wracałem.Pogoda była kapryśna i w sobotę padało.

Grzyby rosły jak po deszczu ;)Zrobiłem więc moją „firmową” jajecznicęa po śniadaniu zabraliśmy się za różne praktyki. Był to zjazd na którym praktycznie nie było wykładów, a za to było dużo praktyk.Poznałem wtedy Krzysztofa Wirpszę, który poprowadził dla nas praktykę diad komunikacyjnych.

Diady wywarły na mnie duże wrażenie. Po wielu latach wprowadziłem je do programu moich warsztatów.

Z powodu deszczu nie udało się nam zrobić szałasu potu w sobotę wieczorem. Szałas odbył się w niedzielę rano.Było to dla mnie całkiem nowe doświadczenie, gdyż jak do tej pory wszystkie szałasy robiliśmy po zmroku, gdy było już całkiem ciemno.Byłem bardzo ciekawy jak zniosę powrotną podróż do domu po 2 nieprzespanych nocach i jeszcze po szałasie? Okazało się że zniosłem ją bardzo dobrze. W tej chwili nie wiem czemu to zawdzięczam, czy szałasowi potu który dodaje energii, czy też Tsalungom, które pokazał nam Mirek? A może obie te praktyki miały w tym swój udział?

cdn...

Moja Twarda Ścieżka: wstęp na końcu

Warsztaty i praktyki Twardej Ścieżki, które prowadziłem i w których brałem udział.


« Pogrzeb wojownika Migawki z Rzepnika i Pietruszej Woli. »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)