zdjęcie Autora

23 kwietnia 1997

od redakcji

Copyright
czyli prawa do rozpowszechniania tekstów publikowanych w 'Tarace'. Przeczytaj koniecznie, jeśli chcesz nas cytować

Kategoria: Start


Teksty publikowane w witrynie "Taraka" są własnością Autora danego tekstu i Wydawcy, czyli moją. Wszelkie prawa do nich są w całości zastrzeżone. Rozpowszechniane któregokolwiek z tych tekstów lub jego części, zarówno w zapisie elektronicznym jak i na papierze, wymaga mojej zgody.

Wojciech Jóźwiak
1997-2019Dalsze uwagi:

Z zasady nie wyrażam zgody na to, żeby ktoś kopiował teksty z "Taraki" i zamieszczał na swojej stronie. Moje prawo do wyłączności w oczywisty sposób wynika z obowiązującego prawa autorskiego i powyższe stwierdzenie powinno wystarczyć. Jednak ponieważ wielokrotnie spotykałem się z brakiem rozeznania co do tego, że publikacje internetowe są WŁASNOŚCIĄ i jako własność są chronione prawem, więc wyjaśniam:

Moją wolą jako Wydawcy i właściciela jest, aby teksty zamieszczane w "Tarace" były czytane TAKIE JAKIE SĄ - a więc w takim wyglądzie graficznym, w jakim widzisz je na stronach "Taraki", z taką a nie inną czcionką, akapitami, kolorem tła itd.; a także w towarzystwie takiego (a nie innego) menu i stopki, w bliskości takich odnośników (linków) jakie zostały zaprojektowane w "Tarace". Wreszcie życzę sobie, żeby testy publikowane w "Tarace" znajdowały się w otoczeniu całego pozostałego zbioru artykułów, jakie są w "Tarace" - a nie jakiegoś innego. (Weź pod uwagę, że przesłanie pewnego tekstu może być różnie odczytywane w zależności od kontekstu.)

Argumentem za tym, żeby teksty "tarakowe" pozostawały w tym jednym miejscu w internecie - w domenie www.taraka.pl - jest także to, że teksty te wciąż żyją: są poprawiane i niekiedy przeredagowywane przez autorów, udoskonalana jest ich grafika i prezentacja. Tu jest im dobrze - i nie ma powodu, żeby miały więcej opiekunów w internecie.

WJ

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)