zdjęcie Autora

01 maja 2014

Piotr Jaczewski

z cyklu: Tkanie słów (odcinków: 219)

Czego chcesz?
Obłaskawianie demona

Kategoria: Nowy szamanizm

« Światy Kontrolowane Cyborg kleptoman »

I jeszcze czego chcesz? Czego chce?

W myśl zasady kiss to jedno z moich ulubionych pytań. Odpytywanie tak wewnętrznych postaci lub Przewodnika czy innych mądrali o intencje figur wewnętrznych ma moc.. o ile tej moc rozwijamy wnosząc tu wrażliwość, mądrość, inteligencje, humor  oraz zdolność koncentracji. Dorzućmy jeszcze rozwiniętą wyobraźnię  i urok osobisty i już otrzymamy podstawy mojej cudownej i skromnej osobowości.

Pytanie czego chcesz? w świecie wewnętrznym znaczy więcej niż w twardej i ograniczonej, mundańskiej ziemi szarych twarzy. Tu, w krainie wyobraźni możesz dać komukolwiek, cokolwiek i jakkolwiek z lekkością i szybkością swojego myślenia, odczuwania i skojarzeń. Mówisz i masz.  Decydujsz w jakiej formie, co i jak dana postać dostanie.. i tadam! Tak się dzieje. To twój świat.

 

Takie ofiarowania  nakręcają dynamikę wzajemnych oczekiwań  oraz budują dosyć ważne, ale paskudne podejście*  „Ludzie dostają to co chcą”. Wewnętrzne postaci przecież dostają czego chcą, a na tym poziomie  funkcjonowania granica wewnętrzne i zewnętrzne jest dosyć rozmyta.  Paskudność tego* podejścia wynika z tego, że to błąd poznawczy. Niestety istotny dla naszego dobrego społecznego funkcjonowania. Musimy oczekiwać, że dostaniemy czego chcemy angażując się w interakcje społeczne , inaczej konsekwentnie siebie sabotujemy…

Dość propagandy, odrobinę czarnego PR. Dokładnie dlatego* w świecie wewnętrznym nie pyta się przesadnie czego chcę,  ani co będzie, ani nie kładzie przesadnego nacisku na planowanie.  Gdy nie wiesz czego chcesz(jak wiesz, to po co się pytasz ?;)) gdy twoja przyszłość jest niepewna, ulotna i zagrożona; gdy Twoje działania są tylko odnawialnymi planami potrzebujesz wsparcia mądrego rodzicielskiego poradnikowego guru, by pławić się w jego mądrości, mocy i blasku. Gdy przesadnie wiesz czego chcesz, co będzie, gdy przesadnie planujesz wkraczasz w domenę psychopatycznej korporacyjności czy biurokracji, manipulacyjne ugranie czegoś w każdej interakcji robi się najważniejsze, nie liczą się cele jako takie – liczy się ich udokumentowanie;  W takich warunkach porażka przychodzi zawsze niespodziewanie tj. powody jej zaistnienia i inne dupokryjki mamy obiektywne, czyli dobrze udokumentowane.

Wróćmy do odpytywań wewnętrznych postaci i ofiarowania im co chcą. To podejście też nie jest bez wad; W dziedzinie oddziaływania na psychiczne krainy, wady ujawniają się się gdy coś robi się głupio (czy) zbyt mocno, zbyt jednostronnie.  Oczywistym mrocznym skrzywieniem jest tu „jestem osobą od której czegoś, coś ciągle chce”. Z częścią tego poczucia ważności daje się żyć i traktować jako zdrową warstwę izolacyjną od kantów tego świata, natomiast część to histeryczna i przesadna nadwrażliwość pustej gwiazdki pogrążonej w fantazjach, głównie tych o własnej wielkości.

 

BRR!

Kończymy to pokazywanie, jakie to bardzo ważne sprawy dzieją się w arcyważnym wnętrzu i wychwalanie potęgi ćwiczeń wewnęcznych. Przemieśćmy do klimatów weselszych. Miało być odpytywanie postaci i ofiarowania …a tak. Showtime!

Najwspanialszy z doradców, wielki i mądry GIGO podpowiada, że aby dowiedzieć się czego chcą postaci dookoła – ze świata wewnętrznego i zewnętrznego – trzeba wiedzieć czego się samemu chce. Postaci wewnętrzne tak jak zewnętrzne animowane są cudowną mocą projekcji. Jedną częścią tego animującego wiedzenia jest twoja samoświadomość™ rozwijająca się przy wewnętrznej pracy;  inną jest szukanie rozwiązań dla konkretnych i doraźnych spraw; jeszcze inną zestaw założeń do takowej pracy z sennym, wewnętrznym światem. Tu powinno być najprościej np. jak mówią wyidealizowani senoje 

A. Zawsze skonfrontuj się w snach z niebezpieczeństwem i pokonaj je.

B. Zawsze podążaj w snach za przyjemnym doświadczeniem.

C. Zawsze w snach dąż do pozytywnego rezultatu i wyciągnij z niego kreatywny produkt.

Musi być prosto.

 Do celu należy dotrzeć,

 Nieznane odkryć

Wrogów pokonać,

Terytorium obce podbić

Koronę™ zdobyć

Mądrych wysłuchać

Niewiasty uwieść,

Seksem się cieszyć,

Darami się wymienić,

Jedzenie  spożyć,

Napitki wypić,

Z przyjaciółmi biesiadować,

Zwierzęta “oswoić”,

Duchy ujarzmić,

Bogów obłaskawić..

 Itd. Z całą moralnością kalego pretendującego do roli boskiej lub przynajmniej herosa boskiego pochodzenia. No dobrze, mieszkającego na poddaszu autora sci-fi klepiącego biedę i odreagowującego nieszczęścia świata tego w lepszym świecie.  I im bardziej oczywiste będzie to nastawienie domorosłego dżyngis chana, tym lepsze rezultaty z pracy wewnętrznej.   Zarówno krótkoterminowe wywiedzenie się od wewnętrznych postaci. czego chcesz?  Jak i długoterminowe efekty życiowe. Będzie pan zadowolony.

Dawanie wewnętrznym postaciom czasem odbywa się ..ciekawie.


Czasem jednak…

I takie dary wymagają odrobinki poświęcenia..

Tkanie słów: wstęp na końcu

Pisane do Taraki - Magazynu Rozwojowego:
Wyobraź sobie wielowymiarową pajęczą sieć wczesnym porankiem, pokrytą kroplami rosy. I każda kropla zawiera odbicie, wszystkich innych kropli rosy - Alan Watts.
Ten blog odzwierciedla dalsze dzieje Okiem Hipnotyzera.
Myśli odzwierciedlają się w działaniu,
Słowa odbijają się w odczuciach,
Wyobraźnia odzwierciedla się w Relacjach,
Rozwiązania skrywają się w Problemach,
Intuicja niesie treści Zachowania,
Kultura uosabia części Osobowości. Myśl! Obserwuj! Działaj! Wyczuwaj! Dyskutuj! Pisz!


« Światy Kontrolowane Cyborg kleptoman »

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)