zdjęcie Autora

28 marca 2014

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Astro-obserwator (odcinków: 202)

Nadchodzący wielki kwadrat 23 kwietnia 2014 a horoskopy USA

Kategoria: Astrologia

« Działanie astrologii po ósme i dalej Poważna przymiarka do wielkiego kwadratu kwiecień 2014 »

W ostatnim „Trygonie” (nr 19-20, datowany jeszcze na 2013 r.) jest ciekawy artykuł Piotra Gibaszewskiego pt. „Koniec mocarstwa?”. Mocarstwem tym są Stany Zjednoczone Ameryki Północnej („SZAP”). Co ma przynieść koniec Stanom Zjednoczonym? – Tranzyty Plutona opozycją przez „urodzeniowe” Słońce tego państwa, leżące w Raku 13°19'.Elekcyjny horoskop USA – Deklaracja Niepodległości 4 lipca 1776, Filadelfia


Tranzyty te właśnie teraz trwają, pierwszy ścisły był – wg efemeryd, które mam – 14 marca 2014, czyli parę dni temu, kolejne będą: 17 maja 2014, 5 stycznia 2015, 17 sierpnia 2015 i 1 listopada 2015 – po czym Pluton pójdzie sobie dalej. Oczywiście dokładność co do dnia nie ma żadnego sensu, prawidłowiej jest powiedzieć, że te całe dwa lata są/będą naznaczone wpływem lub cieniem tej tranzytowej opozycji.

Tak zresztą rzecz traktuje Piotr Gibaszewski, widząc przejaw tego tranzytu nie jako jakąś punktową pojedynczą katastrofę, ale raczej jako początek długotrwałego procesu, w wyniku którego USA stopniowo straci panowanie nad własnym chaotycznie rozrośniętym ciałem – jeśli dobrze chwytam i streszczam zamysł Autora. (Ja mam inny pogląd na USA i chętniej sądzę, że ten kraj ma jeszcze wielkie zasoby wewnętrznego wigoru i lepsze perspektywy niż jego konkurenci: Chiny, Unia Europejska, Indie czy – najmniej – Rosja.)23 kwietnia 2014


Wracając do układów planet. W ciągu tego dwuletniego tranzytu Plutona opozycją do „urodzeniowego” Słońca USA zwraca uwagę dzień 23 kwietnia 2014 (czyli za 26 dni ledwie), kiedy do Plutona dołączą Uran, Jowisz i Mars. Ich pozycje na nasze południe tego dnia są:

Pluton 13°34' Koziorożca
Uran 13°39' Barana
Jowisz 13°53' Raka
Mars 13°36' Wagi

(Pluton wg Szwajcarskich Efemeryd. Jego pozycja co do minut wychodzi różna w różnych algorytmach, i tak w kosmogramie AstroAkademii jest to 13°42' Koziorożca, ale minutowe różnice nie są istotne.)

Właściwie są to trzy dni: 22, 23 i 24 kwietnia, kiedy tamte cztery planety spotykają się w 13-tych stopniach znaków kardynalnych, bo przez te dni przez ten stopień idzie Mars. Inne planety spędzają w tym stopniu dłuższy czas.

Do „urodzeniowego” Słońca Stanów Zjednoczonych planety te tworzą:

Pluton opozycję
Uran kwadraturę
Jowisz koniunkcję
Mars kwadraturę

Gdyby Stany były człowiekiem, to temu klientowi radziłbym w tych dniach najwyższą ostrożność, wcześniej zrobić sobie gruntowne badania lekarskie, sprawdzić alarmy w domu i starannie zastanowić się, czy się nie ma osobistych wrogów. A tego dnia nie ryzykować, przebywać w miejscach bezpiecznych, spotykać się tylko z zaufanymi ludźmi, a najlepiej przeleżeć pod ciepłym kocem.

Z formacjami zbiorowymi, jak państwa, jest jednak ten kłopot, że (1) trudno i właściwie nie wiadomo jak uchwycić ich „moment narodzenia”, by uzyskać ich urodzeniowy kosmogram, oraz (2) nie muszą wcale stosować się do tego urodzeniowego horoskopu. Co do Polski, to dawno przestałem szukać jakiegokolwiek „urodzenia” naszego kraju czy narodu, za to spróbowałem uchwycić rytm jego historycznych przemian w powiązaniu z cyklem Saturna. W przypadku SZAP (USA) też wolałbym posługiwać się ich koniunkturalnymi cyklami planetarnymi, niestety nie znam odpowiednich danych.

Horoskop „urodzeniowy”, a raczej elekcyjny czyli na założenie USA, pierwszy opublikował Ebenezer Sibly; ten horoskop, okoliczności jego powstania i samo historyczne wydarzenie czyli podpisanie Deklaracji Niepodległości w Filadelfii 4 lipca 1776, podobno o godz. 17:10, szczegółowo dyskutuje Robert Currey na stronie „Astrological Chart for USA”.Atak na World Trade Center


Ciekawe, że ten elekcyjny horoskop dziwnie zagrał przy ataku na World Trade Center 11 września 2001. Oto zbieżności czyli tranzyty do horoskopu elekcji:

Pluton: w Strzelcu ściśle na ascendencie elekcji
Saturn: w Bliźniętach na descendencie elekcji i w opozycji do Plutona („wojenna” opozycja; zob: „Wojenny cykl Plutona i Saturna. Aspekty Plutona i Saturna a wojny w XX i XIX wieku”)
Jowisz: w Raku na Słońcu elekcji (w koniunkcji)
Merkury: w Wadze ściśle na chwilowym ascendencie i w kwadraturze do Słońca elekcji.

Dla pocieszenia dodam, że w dwóch innych najbardziej niszczących dla USA wydarzeniach, a raczej początkach długich serii wydarzeń (wojen), aż takich zbieżności (czyli tranzytów) nie było. Podczas japońskiego ataku na Pearl Harbor w 1941 r. była, owszem, opozycja Słońce-Jowisz na ascendencie i descendencie horoskopu elekcji. Ale tylko tyle... W kosmogramie wybuchu wojny secesyjnej w 1861 r. nie można dopatrzyć się żadnego tranzytu do elekcji. Inne ważne i nie tylko tragiczne wydarzenia z historii Stanów czekają na sprawdzenie.Władimir Putin, urodzenie


Inna ciekawa zbieżność jest taka, że podobnie jak Wielki Kwadrat 23 kwietnia 2014 atakuje elekcyjne Słońce USA, atakuje też urodzeniowe Słońce... Władimira Putina. Który ma je w 13°55' Wagi. – Tam, gdzie przejdzie Mars, w opozycji do Urana, w kwadraturach do Jowisza i Plutona.

Co się wydarzy, wkrótce zobaczymy. – O ile w ogóle wydarzy się cokolwiek znaczącego, bo astrologiczne wpływy bywają kapryśne i lubią się ujawniać nie całkiem wtedy, kiedy oczekują ich astrologowie.

Astro-obserwator: wstęp na końcu

Dawniej pod tytułem „Mesuranema”, z greckiego mesouranêma co znaczy „środek nieba” czyli medium coeli.


« Działanie astrologii po ósme i dalej Poważna przymiarka do wielkiego kwadratu kwiecień 2014 »

komentarze

[foto]

1. Wielki kwadrat kwiecień 14 po dwóch latach • autor: Wojciech Jóźwiak2016-02-05 12:03:58

Oczywiście ani Stanom Zjednoczonym ani prezydentowi Putinowi nic się nie stało podczas Wielkiego Kwadratu (W. Krzyża) 22-24 kwietnia 2014.
Za to pod Mediolanem zginął przygnieciony papieskim krzyżem nieznany przedtem ani potem Marco Gusmini. Ten makabryczno-dziwaczny wypadek okazał się zbyt odlotowy (zbyt odstający od czegokolwiek), żeby ktokolwiek starał się o nim pamiętać. Więcej o tym napisałem zaraz po tamtym fakcie: http://www.taraka.pl/smierc_od_krzyza .

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)