zdjęcie Autora

20 września 2013

Wojciech Jóźwiak

z cyklu: Czytanie... (odcinków: 204)

Webstera: Poganie na dżihad!

Kategoria: Religie

« Sama Webstera: czy poganie zbawią świat? Pascala Boyera: Nie ma czegoś takiego jak „religia” »

To, co pisze Sam Webster – patrz „Czytanie.... Sama Webstera: czy poganie zbawią świat?” i „Pagan Restoration. Why Pagans Can Save the World” – brzmi jak... wezwanie na dżihad! Oto świat dręczony jest kryzysem (Larum grają!), jedni Poganie wiedzą i mają moc temu zaradzić (a ty się nie zrywasz! szabli nie chwytasz? na koń nie siadasz?), ale przecież nie tylko ich jednych Kryzys podrywa do działania. Skutek? – wojna! Nieprzyjaciel w granicach! – Jaki nieprzyjaciel? – Ano ten sam, co za Wołodyjowskiego. Ideologia, która oto wypromowała się na fali światowego kryzysu, odwołując się do najbardziej infantylnych i niedojrzałych pokładów ludzkiej natury: oto według tej doktryny nie trzeba myśleć, wystarczy słuchać ksiąg i starszych, prawda jest jedna jedyna i właśnie nasza, kto nie z nami, to wróg, odstępcy zostaną zabici, świat ma należeć do nas i być rządzony naszym „świętym” prawem. Kobiety zakryć (uwaga: w noszeniu burek i hidżabów najpełniej wyraża się podrostkowaty duch tej sekty; to wiara niedorostków, którym na widok kobiety palma odbija) i zagonić do garów i rodzenia, co daje tę dodatkową korzyść, że jest nas coraz Więcej i Więcej. (Jak orków u Tolkiena.)

Kto im powie wreszcie NIE? Bo nie równie infantylne dzieci boże, owieczki, baranki – chrześcijanie. Nie tchórzliwi, bojący się umrzeć ateiści. I nie piąta kolumna muzułmanów czyli lewicowcy. Nie ma wyboru: szlaban położyć mogą tylko poganie.

Jak to zrobią? Nie wiemy, bo na pytanie „jak” Webster obiecał odpowiedzieć dopiero za miesiąc. („Next time: How.”) Ale jest całkiem prawdopodobne, że ów kryzys, o którym mowa, „sfokusuje się” w iście kosmicznym starciu, gdzie w miejsce Aragorna po jednej stronie, Saurona po drugiej, staną te dwie wiary, każda idąca na swój dżihad.
Czytanie...: wstęp na końcu

Czytanie różnych książek i internetów, i uwagi o nich.

Korekta przez: Lisiako Lisiako (2014-07-11)« Sama Webstera: czy poganie zbawią świat? Pascala Boyera: Nie ma czegoś takiego jak „religia” »

komentarze

1. kim są poganie • autor: Jerzy Pomianowski2013-09-20 20:13:03

Ale kim są ci poganie dla Webstera? Tymi co wierzą w krasnoludki, utopce, żyły wodne, złą energię, i w granty unijne, czy ci od tarota? Czy może totalni wrogowie wszystkich form religiopodobnych?
[foto]

2. Webster o tym pisze • autor: Wojciech Jóźwiak2013-09-20 22:12:13

i te info. są pod podanymi przez mnie linkami.  Jeśli za pogan uważa własną sanghę, to z Wikipedii, cytuję:

Sam Webster is a writer, Thelemite, a member of the Golden Dawn tradition, and Bishop Tau Ty of Ecclesia Gnostica Universalis, as well as an initiate of Wicca. He is notable as one of the pioneers of open source religion - the use of the open source paradigm in the field of spirituality.

Czyli crowleista i wikkanin.

Wzmianka o "open source religion" jest o tyle ciekawa, że ang. Wikipedia w tym haśle powołuje się na Tarakę. Chociaż to pewnie ktoś od nas tę wzmiankę tam wrzucił :)


[foto]

3. "zagonić do garów... • autor: Michał Mazur2013-09-21 00:02:40

"zagonić do garów i rodzenia, co daje tę dodatkową korzyść, ze jest nas coraz Więcej i Więcej. (Jak orków u Tolkiena.)"

A mnie się też kojarzą podobnie (ok, zamiast orków moga być też gobliny) także z jednego powodu: zamachów samobójczych z bombami. Jak jest ich siła i mnozą się na potęgę, to nie żal im poświęcić jednego, który doniesie bombę do "celu" na własnym grzbiecie i zginie przy jej wybuchu. No i do tego nie trzeba być specjalnie inteligentnym.

Kiedyś widziałem na YouTube taki kawałek z jakiejś arabskiej stacji. Pokazywali jakąś uroczystość-demonstrację palestyńską (tam często jedno nierozerwalnie splata się z drugim, mimo że wydaje się przynależeć do sprzecznych porządków). Mówca podburzający tłum (skandujący pro-Hamasowskie hasła i jednocześnie palący amerykańskie i izraelskie flagi) nagle zaprosił na mównicę panią w wieku lat ok 50-ciu, przedstawiając ją z honorami i tytułując "matką wojowników" - bo z jej siedmiu synów trzech zostało terrorystami-samobójcami. Szok - bo to niby miała być wzorcowa kobieta-matka dla tych ... ludzi

Komentowanie wyłączone wszędzie od 1 sierpnia 2020.

x

Szybki przegląd Taraki

[X] Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)