zdjęcie Autora

02 listopada 2010

Wojciech Jóźwiak

Serial: Auto-promo Taraki
Agresywne Chrome – Ósemka?
! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

◀ Taraka w nowej odsłonie ◀ ► Objawienia i forum ►

Plik foniczny z rozszerzeniem *.ram nie dawał się uruchomić żadnym programem, który miałem na pokładzie. Windows podpowiedziało, że wyszuka odpowiedni w sieci. Wyszukało i zainstalowało/zainstalowałem. Razem z tamtym programem zainstalowało się Chrome (przeglądarka internetowa firmy Google, jeśli ktoś nie wie). Zainstalowało się – to OK.! myślę; będę miał jeszcze jeden program w którym sprawdzę jak wygląda Taraka. (Wyglądała nieźle. Tzn. tak samo jak w Firefoxie.) Ale co zrobiło Chrome? – Chrome przechwyciło funkcję domyślnej przeglądarki. Odtąd jeśli chciałem otworzyć stronę internetowa, to ona mi się otwierała w Chrome. Próby przestawienia ustawień systemowych żeby z powrotem domyślny był Firefox, mówiąc literacko, spełzły na niczym. Wciąż Chrome było dominantem, zachowywało domyślność jako przeglądarka i przechwytywało przekierowania stron. Zajrzałem do opcji Chrome: opcja ustawiająca Chrome jako domyślne, była wyszarzona – nieaktywna. Napis głosił: Chrome jest domyślną przeglądarką! I tego tu nie zmienisz. Czyli uczynienie Chrome domyślną przegladarką to operacja, która dziala tylko w jedną stronę: jest nieodwracalna. Zostało mi jedno wyjście: odinstalować Chrome.

Co zrobiłem. Bo nie lubię, jak mi ktoś wkłada but między drzwi ani jeśli nieproszony rzuca się robić mi przyjemność. Opisana praktyka wygląda mi też na nieuczciwą konkurencję. Przypomina objęcie władzy przez komunistów.

Wniosek enneagramowy: przeglądarka Chrome to Ósemka-Szef. A może Dwójka-Dawca na chwilę przed przemianą w Ósemkę?



Zastanowiło mnie jeszcze, dlaczego automatyczna korekta Worda przepuszcza nazwe "Chrome" jakby to było polskie słowo słownikowe. Jasne! Przecież to jest polskie słowo, znaczy: "kulawe". Kulawość jest atrybutem istot diabolicznych. Czy program Chrome jest diaboliczny, czy też całe to zadarzenie jest wskaźnikiem, "magicznym ekwiwalentem" innego diabolicznego zjawiska, dziejącego się teraz?

(Program Chrome wszedł mi w paradę kiedy szukałem znaczeń postaci Hanumana, znanego pogromcy demonów... )

◀ Taraka w nowej odsłonie ◀ ► Objawienia i forum ►

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)