zdjęcie Autora

20 grudnia 2010

od redakcji

Działanie przez Jeże

Kategoria: Magia


Jest w magii następujący sposób:

Kiedy masz problem, który wydaje ci się niemożliwy do rozwiązania przy pomocy zwyczajnych środków (własne siły, lekarz, psycholog, policja, adwokat itd...), sięgasz po środek magiczny i w tym celu czynisz co następuje:

  1. dobrze sobie uświadamiasz, czego chcesz; jaki skutek i stan życzysz sobie osiągnąć;
  2. wyobrażasz sobie ten pożądany stan - czyli to, co byś chciał osiągnąć. Wizualizujesz ów stan tak dokładnie jak potrafisz;
  3. ustalasz, ile pieniędzy byłbyś gotów zapłacić, aby to mieć;
  4. najszybciej jak możesz i bez żadnych wahań ani wątpliwości wpłacasz te pieniądze na pewien cel...

Jaki powinien być ten cel, do kogo powinien trafić twój magicznie skierowany dar?

- Odbiorcą daru powinny być istoty obiektywnie słabe i będące w potrzebie; takie, że (prawie) nikt o nie nie dba, porzucone, zapomniane; będące poza ochroną, której wymaga nasza etyka; jawnie wystawione na ciosy losu. Ale w planie magicznym - przeciwnie, potężne i obdarzone pewną symboliczną misją. (DLACZEGO?»)

Są odbiorcy właściwie idealni. Są nimi jeże.

Więc w Magicznym Działaniu Przez Jeże, kiedy staniesz wobec problemu nierozwiązywalnego zwykłymi środkami, wykonujesz czynności od 1 do 3, po czym, w punkcie 4,


wpłacasz pieniądze na konto:

Fundacja Igliwiak - Ośrodek Rehabilitacji Jeży i Pogotowie Jeżowe

ul. Kąpielowa 4, 30-434 Kraków

Nr konta: 

97 1600 1462 1842 4432 6000 0001

Dalsze kontakty: tel. 503-309-303
igliwiak@tlen.pl



Wyjaśnienie:


Symbolika Jeża

Jeże mają cechy magicznych lub symbolicznych pośredników (podobnie jak np. kruk, droga, próg domu, popiół). Pośredniczą pomiędzy Światem Ludzi a Światem Natury. Nie są lękliwe, nie uciekają od nas, przeciwnie, zachowują się jakby przychodziły do nas - są magicznymi wysłannikami od Świata Natury. Z drugiej strony, swój wycinek Świata Natury znajdują tam, gdzie my go nie widzimy - gdyż jako zasiedloną przez siebie swoją Dziką Przyrodę i swój dom traktują "nasze" miejsca: ogrody, przydrożne zarośla, żywopłoty. Jeż, Dziki Zwierz, nawiedza miejsca, które nam wydają się "nasze", przez nas obsadzone i przez nas zarządzane - i uświadamia nam, że wcale nie mamy racji, bo to są miejsca, które jego żywią i chronią. Oto wraz z Jeżem przybywa to, co niezawłaszczone przez ludzi, niezagospodarowane, słowem - Anekumena.

Jeż jest pośrednikiem, który naszą uwagę kieruje ku Ziemi. (Odwrotnie niż Sokół - kierujący uwagę ku Niebu.) Należy do Zwierząt Kryjących się w Ziemi, Chroniących się w niej, Wtulających się w nią - więc w magicznej systematyce stoi blisko Niedźwiedzia i jak on jest Autochtonem.

Kolce Jeża zaznaczają fakt, iż ta istota nie jest przeznaczona dla nas - jest bytem Wybitnie Osobnym.

Jeże są całkowicie bezbronne wobec człowieka, jego psów i maszyn. Więc trwać mogą tylko dzięki naszemu szacunkowi dla tego, co Nie Nasze.

Z powyższego wynika też, że Jeż jest istotą wybitnie Szamańską i Pogańską.


(WJ, 20 grudnia 2010)


Komentarze

1. Jeżowe intencjeNN#1054 • 2010-12-20

Podpisuję się obiema rękami. Wszak Jeż to moje pierwsze zwierzę mocy! (drugie to Meduza) Sama nazwa "Jeż" ma w sobie coś magicznego.
A swoją drogą na tak fajną inicjatywę jak jeżowe pogotowie warto wspierać nawet bez intencji :)
[foto]
2. EghisWojciech Jóźwiak • 2010-12-20

Marysiu, nazwa jeż pochodzi od p.i.e. eghi-s. Kontynuanty tego rdzenia w różnych językach znaczą bądź jeż, bądź żmija-wąż. Z czego wniosek, że albo prajęzyk miał jedno określenie na "coś małe, łażące, nieprzyjemne w kontakcie", albo że istniał mit kojarzący jeże i węże.

(Nie chcę w tym kontekście przypominać starego dowcipu-pytania, jak będzie wyglądać krzyżówka (vide tantra) jeża z wężem?)

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)