zdjęcie Autora

03 stycznia 2013

Piotr Jaczewski

Serial: Tkanie słów
Psycho - Kit (kropka) PL - Anansi

Kategoria: Nowy szamanizm

◀ metafora ucieleśniona - biologia umysłu ciała, relacji ◀ ► (niepsycho)terapia Hellingerowska cz I - ustawienia ►

Znalazłem duchową platoniczną miłość - psycho-kit.pl. Zaczytuję się zadziwiając pozytywnie - naprawdę w nielicznych miejscach się nie zgadzam, w kilku ująłbym inaczej, ale i tak ... REWELACJA.
Polecam lekturę.
Ciekawe dla mnie, że znalezisko zbiegło się z domknięciem oka hipnotyzera - gdzie ideowo po swojemu starałem się robić to samo. Teraz uruchamiając tajemne pajęcze moce Anansi - mam przynajmniej do kilku artykułów;tematów odkładanych i przekładanych "bo za duże" - a tu gotowe punkty odniesienia.

Przy okazji polecam przypowieści o Anansim. Jak mówi pewne powiedzenie: No one goes to the house of the spider Ananse to teach him wisdom - Nikt nie udaje się do domu pająka Ananse, by uczyć go mądrości:P

Tu opowiem o mojej pajęczynie wyłoniło się z tego czytania i przeżywania zauroczenia platoniczną i szczerą  miłością do spojrzenia :
Mi nie wystarcza powiedzenie szarlataneria, analiza i wytykanie błędów(w domyśle logicznych) trzeba wejść do środka, dać coś w zamian lub pozwolić by się wyłoniło. Utkać nici, które pozwolą na znalezienie drogi na zewnątrz, także "poprzez" centrum pajęczyny. I zrobić to mądrze, sprytnie, nie zaplątując się w (własną?!) sieć :)
Oddając się autorefleksji: tu gdzie jestem (ja jestem tu, a ty? :)) zaprowadziło mnie rozumowanie:  Jeśli nie podoba ci się to, co widzisz - zrób to lepiej. Sprawdź czy się da?!

◀ metafora ucieleśniona - biologia umysłu ciała, relacji ◀ ► (niepsycho)terapia Hellingerowska cz I - ustawienia ►

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)