zdjęcie Autora

01 listopada 2004

od redakcji

Wydawca
Wydawca Taraki - Wojciech Jóźwiak ! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Kategoria: Projekt Taraka

Spis tekstów i blogów WJ » Nazywam się Wojciech Jóźwiak; ur. 18 kwietnia 1951 w Łowiczu; Baran z Księżycem w Pannie

_wyda2009.jpg Nazywam się Wojciech Jóźwiak; ur. 18 kwietnia 1951 w Łowiczu; Baran z Księżycem w Pannie i ascendentem w Rybach. Mieszkam od 1991 roku z rodziną w Milanówku. W 1976 r. skończyłem biofizykę na UW. Pracowałem jako nauczyciel akademicki i zwykły, także jako ogrodnik, gospodarz schroniska, malarz wysokościowy, jako wydawca książek i radiowiec. Obecnie żyję z pisania tekstów dla prasy i prowadzę od 2004 r. w Internecie wirtualną szkołę - Akademię Astrologii.

Około roku 1982 zainteresowałem się symbolicznymi systemami poznania: astrologią, Księgą Przemian (Yijing), kartami tarota, później także enneagramem. W 1984 zacząłem tłumaczyć Księgę Przemian wg Richarda Wilhelma; praca nad nią została ukończona dziesięć lat później.

Poznałem z bliska kilka grup ezoterycznych, inne obserwowałem z pewnej odległości. W 1986 przyjąłem schronienie buddyjskie. W 1995 r. spotkałem Davida Thomsona, amerykańskiego nauczyciela praktyk szamańskich. Od roku 1999 prowadzę warsztaty w terenie, zwane zrazu "szamańskimi", później warsztatami Twardej Ścieżki; od 2011 przez kilka lat praktykowałem z przyjaciółmi comiesięczny szałas potu podczas pełni Księżyca.

Stronę internetową pod nazwą "Taraka" założyłem 23 kwietnia 1997; stopniowo rozrosła się w serwis, który widzisz.

Wojciech Jóźwiak

Od listopada 2003, ostatnio aktualizowane w sierpniu 2009, w czerwcu 2013, w grudniu 2017.

Spis tekstów W.J. w Tarace»


Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)