zdjęcie Autora

09 lutego 2019

Wojciech Jóźwiak

Serial: AstroAkademia
D.u.a, Dyplomowany Uczestnik AstroAkademii – co trzeba zrobić, by nim zostać?

Kategoria: Astrologia
Tematy/tagi: astrologia

◀ Rola osobistego specjalisty w astrologii ◀ ► Co nowego w AstroAkademii: łatwiejsza rejestracja, nowe kursy ►

Na otwierającej stronie AstroAkademii czytamy:

„Dyplomowany Uczestnik AstroAkademii. Zostajesz nim po napisaniu i obronieniu pracy dyplomowej.”

Wyjaśniam, jak to może wyglądać konkretnie i w szczegółach. Przede wszystkim:

Nie musisz spełnić jakichś wstępnych warunków, tzn. nie musisz przedtem ukończyć któregoś z kursów w AstroAkademii, ani w ogóle być wcześniej uczestnikiem AA. Nie musisz też udzielać się na astrologicznych forach, w stowarzyszeniach itp.

Temat pracy możesz wymyślić i zaproponować sam/a. Może to być po prostu ta „sprawa”, którą faktycznie w astrologii się zajmujesz, którą badasz i o której wiesz, że możesz zajmująco napisać.

Możesz też skorzystać z podpowiedzi-sugestii. Podpowiadam jako temat napisanie astro-biografii wybranej osoby. Tu są dwa warianty: (a) osoba jest znana-historyczna, (b) osoba jest znana tobie. W obu przypadkach powinna być znana wiarygodna godzina urodzenia!

Wariant (a): astro-biografia wybranej osoby historycznej:
♦ wybierasz-znajdujesz taką osobę. Ważne, żeby istniała (i była ci dostępna) dobrze napisana biografia tej osoby: solidna książka, zawierająca szczegóły z życiorysu, daty z jej życia, i faktycznie skupiała się na tej osobie, a nie na jakichś innych dywagacjach. Lub kilka takich książek lub innych publikacji.
♦ Opracowujesz przebieg życia tej osoby porównując go z astrologicznymi wskaźnikami, takimi jak cykle Saturna i Jowisza, przejścia powolnych planet przez osie, ważne tranzyty, ewentualnie progresje. Eksponujesz ważne czyli przełomowe wydarzenia z życia tej osoby i towarzyszące im astro-wskaźniki. Możesz też naświetlić horoskopowe związki tej osoby z innymi osobami dla niej ważnymi i jej towarzyszącymi.
♦ Spisujesz wszystko.

Wariant (b): astro-biografia osoby znanej tobie. Zamiast książki, rolę „bazy” czy źródła danych grać będzie wywiad z tą osobą. Wywiadu nie musisz dołączać do pracy jako jawnego tekstu, ale powinieneś/powinnaś powoływać się na niego. Opracowujesz przebieg życia tej osoby podobnie jak wyżej.

Długość-objętość pracy zależy od Ciebie, czyli określasz ją sam/a. Gdyby praca wydała mi się zbyt zwięzła, będę namawiać do rozszerzenia; jeśli za długa, będę namawiać do streszczenia. Właściwie, to zależy od wyczucia.

Pracę zamieszczamy w AstroAkademii i apelujemy do Czytelników o komentarze i dyskusję. Poprosimy też o ocenę kilkoro znanych astrologów. Jeśli praca spodoba się komentującym, którzy nie stwierdzą w niej błędów i uznają ją za ciekawą i wnoszącą nowe treści, uznamy ją za „obronioną” i wtedy wystawię dyplom d.u.a., czyli Dyplomowanego Uczestnika/Uczestniczki AstroAkademii.

Ile czasu należy sobie dać na taką pracę? – Myślę, że od pół do roku powinno wystarczyć.


◀ Rola osobistego specjalisty w astrologii ◀ ► Co nowego w AstroAkademii: łatwiejsza rejestracja, nowe kursy ►


Komentarze

[foto]
1. Myślę, że pomysł...Mirosław Czylek • 2019-02-09

Myślę, że pomysł zrobienia i opublikowania takiej pracy to bardzo ciekawa idea, będąca inspiracją do rozwoju i "przedstawienia się" szerokiej publiczności. Będę się temu pomysłowi z życzliwą ciekawością przyglądał. 
[foto]
2. Baza astrobiografiiWojciech Jóźwiak • 2019-02-10

Ta sprawa ma jeszcze jeden sens: gdyby kilka osób to zrobiło, to zaczęłaby powstawać baza astrobiografii znanych osób. A to jest co, czego bardzo potrzebujemy: zarówno "gotowi" astrologowie, jak i uczący się astrologii.
3. Czym się różni U.S.A. od D.U.A. i inneRetro-Mars-w-Pannie • 2019-02-11

Spytałbym jeszcze: jaka jest różnica między Dyplomowanym Uczestnikiem AstroAkademii (D.U.A) a Uczestnikiem Stałym AstroAkademii (U.S.A.), jeśli chodzi o dostęp do zasobów AstroAkademii. Z informacji na AA wynika, że to krąg czwarty czyli wyżej od trzeciego, ale nie jest sprecyzowane, czym się te kręgi różnią pod względem uprawnień. Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie.
A co do prac dyplomowych, to mile widziane są tylko analizy astrologiczne, czy może być również temat porównawczy różnych tradycji astrologicznych? Chociażby takie przykładowe tematy:
- wybrane koncepcje cykli planetarnych w nowożytnej astrologii;
- rozwinięcie wątku "domowego", np. Dominion Guinarda a Octotopos starożytny;
- obszary międzyosiowe w systemie Guinarda a 4 kwadranty horoskopu według koncepcji Bila Tierneya - podobieństwa i różnice;
- ćwiartka "Harmonia" systemu Guinarda na tle kosmogramów znanych osób będących np. członkami ezoterycznych organizacji inicjacyjnych (np. różokrzyżowcy, martyniści, wolnomularze etc.);
- punkty harmoniczne zodiaku a dekanaty i dwadasamsa itp.
[foto]
4. D.u.a. a u.s.a.Wojciech Jóźwiak • 2019-02-12

D.u.a. nie mają jakichś dodatkowych obszarów dostępu. D.u.a.to osoba, która zaliczyła pracę. Zapewne zanim ktoś zostanie d.u.a., wcześniej będzie u.s.a. Albo zostając d.u.a. zostanie jednocześnie u.s.a.
Własne propozycje tematu są mile widziane.
Temat pt. astro-biografia znanej osoby podpowiadam na wypadek, gdyby ktoś nie był pewien własnych pomysłów co do tematu.

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)