zdjęcie Autora

18 stycznia 2013

Karol Żelazny

Serial: Złoty Środek
Jose Silva i Bert Helliger – szamani twardej ścieżki ( z Teksasu i Wiednia)

Kategoria: Własne doświadczenia
Tematy/tagi: Hellingerszałas potu

◀ Ludzie nie chcą być zdrowi i szczęśliwi ◀ ► Widzę Cię! ►

Jose Silva całe swoje szamańskie i nie tylko życie, siedział na gołej ziemi. Był człowiekiem niezwykle praktycznym, nie podatnym na to, czego sam nie potwierdził własnymi doświadczeniami.

Kurs UltraMind jest uwieńczeniem szamańskiego podejścia do życia Jose Silvy. Ale najpierw kilka słów o wielkim szamanie z Teksasu.

Silvę ominęło wszelkie formalne wykształcenie, był absolutnym samoukiem i w pewnym okresie swego życia…wykładowcą collegu (odpowiednik szkoły pomaturalnej) w Loredo gdzie mieszkał.

Silva nosił wiele kapeluszy zanim zainteresował się szamańską stroną życia. Sprawdził się jako świetny biznesmen, bokser, zdobywając wiele nagród pieniężnych na ringu (prizefighter) i śpiewak operowy któremu oferowano stypendium we Włoszech, z czego nie skorzystał.

Jose podróżował często po Południowej Ameryce badając tradycje szamańskie i spotykając się z wieloma uzdrowicielami. Skąd bierze się używanie dzwięku Alfa i Theta w kursie UltraMind? Otóż prosto z szamańskiego bębna, która zaczynał bić już z rana kiedy szaman przygotowywał wioskę do  wieczornej ceremonii uzdrawiającej. Duchy, moce, przodków, Jose nazywa Wyższą Inteligencją.

Kurs UltraMind tak jak i każdy szałas potu rozwija albo otwiera kanał do postrzegania pozazmysłowego, który pozostaje otwarty, dla bacznego i gotowego uczestnika.

Metoda Psychiczna Operacja ( Psychic Surgery) z kursu Silvy, Alternatywne Zdrowie to czysto szamański-uzdrowicielski obrządek zaobserwowany przez Jose w Południowej Ameryce.

Innym szamanem tym razem Wiedeńskim, który przychodzi mi na myśl jest Bert Hellinger. Jeśli ktoś wątpi że Ustawienia Rodzinne to obrządek szamański kieruję go do książki Daan Van Kampenhout –Rytuały Szamańskie a Ustawienia Rodzinne.

Może warto by połączyć szamańskie obrządki z Silvą i Hellingerem w jednym warsztacie?

 

◀ Ludzie nie chcą być zdrowi i szczęśliwi ◀ ► Widzę Cię! ►


Komentarze

[foto]
1. 8 Silva, 6 Hellinger?Wojciech Jóźwiak • 2013-01-18

>>> "Silva ... świetny biznesmen, bokser, prizefighter i śpiewak operowy..."

---- Z tego zestawu wynikałoby, że
José Silva był enneagramową Ósemką-Szefem - zwłaszcza ten bokser o tym świadczy :)

Co do Hellingera... Jak się go widzi na filmach, to uderza jego sztywność i opancerzenie, te jego ubrania jak z blachy. Przypuszczam, że jest z typu Sześć-Adwokat Diabła, czyli: "wypatruję zagrożenia, staram się myśleć jak moi wrogowie".
2. Co do HellingeraNN#6103 • 2013-01-18

 to jego słowa są w sprzecznosci z przekazem wskazanego przec Ciebie wyglądu.

Silva na pewno był super-szefem. za jego kadencji organizacja funkcjonowala bezbłednie.

[foto]
3. Dwójka?Krzysztof Wirpsza • 2013-03-14

Patrzę na foto Silvy - przypadkiem ktoś mi dzisiaj przyniósł konspekt z jego metody - i nijak nie wygląda mi na ósemkę. Wygląda na Dwójkę. Co zabawne, bo Dwójki faceci miewają takie Ósemkowe tendencje (po linii2-8). Znałem kiedyś jedną Dwójkę, która była prawie sobowtórem Silvy (ta mięsista dolna warga!), plus podobny życiorys. Ale to była ewidentna Dwójka - facet obdarowywał i manipulował na potęgę :))
[foto]
4. Dwójka bokserem?Wojciech Jóźwiak • 2013-03-15

--- Może...? Ze sportów walki najbardziej dwójkowe są zapasy, bo tam trzeba iść na zwarcie z przeciwnikiem, wziąć go w uścisk i bezpośrednio w ścisłym kontakcie wyczuwać jego ciało.
Szermierka jest dla Piątek. Boks dla Ósemek. Ale czy bokserem może być Dwójka? Oto problem.

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)