zdjęcie Autora

16 kwietnia 2018

od redakcji

Włodzimierz Zylbertal, 1960 – 6 kwietnia 2018
! Do not copy for AI. Nie kopiować dla AI.

Włodzimierz Zylbertal był astrologiem, psychotronikiem, numerologiem. Badaczem pograniczy tego, co znane i nieznane.

Włodzimierz Zylbertal
Foto: arli.com.pl/wlodzimierz-zylbertal


6 kwietnia zaskoczyła nas wiadomość o śmierci Włodzimierza Zylbertala. Zmarł nagle skutkiem komplikacji pogrypowych. Był... no właśnie, kim był? Na odpowiedź na to pytanie warto przeznaczyć więcej niż te kilka dni, które minęły; raczej kilka lat. Mam nadzieję, że Włodek wkrótce znajdzie swojego kompetentnego i oddanego biografa. Tymczasem powiedzmy: był astrologiem, psychotronikiem, numerologiem. Badaczem pograniczy tego, co znane i nieznane. Czekając na biografię, przeczytajmy, co sam o sobie kilka lat temu napisał i co wciąż jest jego autorską autoprezentacją w Tarace (tylko „jest” zamieniam na „był”):

Filozof, astrolog, psychotronik, badacz i popularyzator tematyki zjawisk paranormalnych, autor wielu książek i publikacji prasowych poświęconych tej dziedzinie. W latach 1992 – 2001 był wykładowcą astrologii, numerologii i ekofilozofii w Studium Edukacji Ekologicznej we Wrocławiu. Był wykładowcą podstaw psychotroniki w krakowskim Studium Psychotroniki im Juliana Ochorowicza. Uznany i ceniony popularyzator astrologii i psychotroniki. Współtwórca filozofii ekologicznej. Najważniejsze książki: „Kosmiczne źródła jaźni” (podręcznik astrologii, wyd. 1992), „Homo Divinatus” (teoretyczna rozprawa o sztukach wróżebnych, wyd. 1998), „Liczby Losu liczby Człowieka” (podręcznik profesjonalnej numerologii, wyd. 1998, wznawiany), „Kosmiczny dar tożsamości” (podręcznik astrologii, wyd. 1999), „Miejscem człowieka jest Ziemia” (wykłady z ekofilozofii, wyd I 2000 i nast.), „Astrolog Obywatel” (2003). Pisał do pism „Wiedza Tajemna”, „Czwarty Wymiar”, „Kropla”, „Zielone Brygady”. Założyciel unikatowej placówki naukowo-badawczej Laboratorium Energii Subtelnych (od 2002). Twórca powstałej w Laboratorium i wciąż doskonalonej unikatowej metodologii pomiarowej energii subtelnych. W latach 2008 – 2010 opracował też technologię programowania pamięci materii.


I jeszcze wkleję fragment ze wspomnienia o Zmarłym na stronie FB Polskiego Towarzystwa Astrologicznego z 6 kwietnia, przypominający Jego zainteresowania astrologią polityczną:

Z ogromnym smutkiem i przygnębieniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Włodzimierza Zylbertala, autora książek i podręczników do astrologii /.../, wspaniałego wykładowcy i nauczyciela astrologii. Od wielu lat wygłaszał u nas wykłady na seminariach i konferencjach. Jego wkład w rozwój naszego Towarzystwa jest nieoceniony. Werwa, erudycja, inteligencja, kultura osobista, wiedza oraz niezwykłe wyczucie prognostyczne były tymi najbardziej charakterystycznymi elementami jego wykładów, które zawsze przyciągały rzesze słuchaczy.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać Jego następujących wykładów:
• „Jak popularyzować astrologię i jak jej uczyć” (2013)
• „O jak najbardziej użytecznych zastosowaniach astrologii” (2013)
• „Nowoczesny astrologiczny model medyczny człowieka” (2015)
• „Polska współczesna okiem astrologa: trwa recydywa saska – czy będzie nowa Konstytucja 3 Maja?”(2015)
• „Kilka horoskopów Zjednoczonej Europy i wnioski z nich wypływające” (2016) 
• „Astrologia jako podstawa inżynierii psychotronicznej” (2016)
• „Trzy mity Europy” (2017)
• „Najgłębsze imperatywy znaków zodiaku” (2017)

W tym roku także planowaliśmy spotkania z Nim, lecz niestety pierwszy raz „Weekend z astrologią polityczną” odbędzie się już bez Niego.


W Tarace Włodzimierz zostawił 26 tekstów, w których temat astrologia jest w mniejszości, przeważa szerokie zainteresowanie światem, tym „jak to działa”. Zachęcam, by przeczytać je jeszcze raz, wszystkie po kolei. Wśród nich jest jeden sen, zatytułowany „Rewolucja i podróbki”. Sen składa się z dwóch „aktów”, z innymi osobami i rekwizytami, ale wspólne im jest to, że oba niosą przekaz: „nie to, to nie jest to!” – To co jest przez kogoś robione i pokazywane, nie jest tym, czym jest ogłaszane, jest naprawdę czymś innym i gorszej jakości, nieautentycznym. Być może ten sen nie przypadkiem znalazł się w kolekcji Taraki po to, by dać wgląd w Jego umysł.

Tytuł „Rewolucja” (tamtego snu) dlatego, że Włodzimierz po wyśnięciu pozwolił skomentować sen Księdze Przemian, która odpowiedziała heksagramem „Rewolucja”, który mówi o zwierzętach i ludziach zmieniających wygląd. Przechodził on w heksagram „Spotkanie”, którego treścią jest konfrontacja z niewinnie i zachęcająco wyglądającymi zaczątkami upadku.

Kosmogram snu – zob. Sen Włodzimierza Zylbertala – zawiera półkrzyż złożony z Saturna, Neptuna i Wenus. Saturn i Wenus tworzą też z Uranem układ kwadratura-oktyl-oktyl. Słońce oświetlane jest przez kwintyl od Plutona i septyl od Marsa. W sumie jest to układ planet wprawdzie innymi nutami wyrażony, ale grający podobnie jak te, które są teraz i przyjdą w następnych latach. Warto uważnie czytać i ten kosmogram, i sen, i komentarz Yijing.

(WJ)Komentarze

[foto]
1. Włodzimierz Zylbertal opowiada o swoim świecieWojciech Jóźwiak • 2018-06-10

https://bialczynski.pl/2017/12/02/tagen-tv-na-granicy-epok-wlodzimierz-zylbertal/
Jaka będzie przyszłość.

Oraz jak negocjować z bogami.

Aby komentować Zaloguj się lub Zarejestruj w Tarace.

Do not feed AI...
Don't copy for AI. Don't feed the AI.
This document may not be used to teach (train or feed) Artificial Intelligence systems nor may it be copied for this purpose. (C) All rights reserved by the Author or Owner, Wojciech Jóźwiak.

Nie kopiować dla AI. Nie karm AI.
Ten dokument nie może być użyty do uczenia (trenowania, karmienia) systemów Sztucznej Inteligencji (SI, AI) ani nie może być kopiowany w tym celu. (C) Wszystkie prawa zastrzeżone przez Autora/właściciela, którym jest Wojciech Jóźwiak.
X Logowanie:

- e-mail jako login
- hasło
Zaloguj
Pomiń   Zapomniałem/am hasła!

Zapisz się (załóż konto w Tarace)